Savo gyvenamąjį daugiabutį renovuoti norintys gyventojai jau nuo vasario 24 d. gali teikti paraiškas valstybės paramai gauti.

Tačiau kvietimo paraiškas priimanti Aplinkos projektų valdymo agentūra informuoja – reikės atitikti būtinąsias sąlygas, viena jų – pasiekti A energinio naudingumo klasę. Aplinkos ministerija nusprendė papildyti reikalavimą, kad norintys pasinaudoti valstybės parama daugiabučių modernizacijai, turės pasiekti A energinio efektyvumo klasę. Ministerijos įsitikinimu, šis sprendimas yra neišvengiama ateitis Todėl gyventojai, galvodami apie renovaciją, turėtų apsispręsti dėl A klasės, nes valstybė savo finansus kreips būtent į ją.  

Paraiškų teikimas jau paskelbtas nuo vasario 24 d., jas per Agentūros APVIS sistemą gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administratoriai, savivaldybės bei savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai. Sugriežtinus atitikties reikalavimus, tikimasi, kad numatytų lėšų – 410 mln. eurų – turėtų užtekti visoms paraiškoms finansuoti, todėl konkursinis paraiškų atrankos būdas nebus taikomas.

Reikalavimas pasiekti A energinio naudingumo klasę, yra naudingas visomis prasmėmis – tiek gyventojams, tiek gamtai. Mažėja ne tik sąskaitos už šildymą, bet ir aplinkos tarša šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, reikia mažiau energetinių išteklių, kyla nekilnojamojo turto vertė. „Prieš skelbiant šį kvietimą, aplinkos ministerijos užsakymu atlikta analizė parodė, jog atnaujinti daugiabutį namą iki A energinio naudingumo klasės finansiškai apsimoka – nors projekto išlaidos padidėja, tačiau mėnesio įmokos išauga nežymiai, o per 20 metų laikotarpį namo gyventojai už šildymą gali sutaupyti daugiau nei 200 tūkst. eurų“, – tvirtina Aplinkos ministras.

                      Kvietimo sąlygose valstybės paramai gauti numatytas reikalavimas ne tik pasiekti ne mažesnę kaip A pastato energinio naudingumo klasę, bet ir sumažinti energijos sąnaudas. Lyginant su skaičiuojamosiomis šiluminės energijos sąnaudomis iki projekto įgyvendinimo, šios sąnaudos po projekto įgyvendinimo turės būti ne mažesnės nei 40 proc.