Reikalavimai daugiabučio namo laikančiųjų sienų pertvarkymui

Siekdama užtikrinti, kad Lietuvoje statomi ir (ar) remontuojami statiniai būtų saugūs, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kokių reikalavimų turi laikytis gyventojai, kurie planuoja atlikti daugiabučio namo laikančiųjų sienų pertvarkymą nekeičiant pastato išorės matmenų.

Laikančiųjų sienų pertvarkymas daugiabučiame name nekeičiant pastato išorės matmenų yra priskiriamas statinio kapitalinio remonto darbams. Ruošiantis šiems darbams būtina turėti statinio kapitalinio remonto projektą. Kapitalinio remonto projekto ekspertizės aktas būtinas, kai numatoma remontuoti neypatingąjį statinį, jei neprivalomas statybą leidžiantis dokumentas (SLD), arba numatoma remontuoti ypatingąjį statinį.

Taip pat būtina pasirūpinti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų protokoliniu sprendimu dėl kapitalinio remonto projekto įgyvendinimo (bendrojo naudojimo objektų pertvarkymo). Savivaldybės administracijos išduotas SLD reikalingas tais atvejais, kai daugiabutis namas yra kultūros paveldo objektas arba kai atliekant kapitalinio remonto darbus pastato išorėje keičiama mieste, konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje arba kultūros paveldo vietovėje esančio daugiabučio namo išvaizda.

Daugiabučio namo kapitalinis remontas yra užbaigiamas statytojui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą. Jei SLD buvo neprivalomas, tuomet deklaracijos nereikia tvirtinti Statybos inspekcijoje. Jei SLD buvo privalomas, deklaracija apie statybos užbaigimą tvirtinama ir registruojama Statybos inspekcijoje (išskyrus atvejus, kai nustatyta tvarka atlikta statinio ekspertizė).

Kilus klausimų planuojant vykdyti daugiabučio namo laikančiųjų sienų pertvarkymą ar dėl teisės aktų taikymo teritorijų planavimo ir statybos srityse, su Statybos inspekcijos specialistais galima pasikonsultuoti Statybos inspekcijos konsultavimo telefonu (8 5) 207 3333.

 

Bus laikinai stabdomas karšto vandens tiekimas Liepkalnio g. 67, Liepkalnio g.71 ir Liepkalnio g. 75, Vilnius

Gerb. gyventojai,

Informuojame, kad Vilniaus šilumos tinklai  dėl Liepkalnio aplinkelio rekonstrukcijos darbų laikinai nutrauks dujų tiekimą. Dėl to 2020-05-13d. nuo 9:00 val. iki16:00 val.

bus stabdomas karšto vandens tiekimas adresu Liepkalnio g. 67, Liepkalnio g. 71 ir Liepkalnio g. 75, Vilnius.

Šilumos tinklai atsiprašo už laikinus nepatogumus.

Pranešimas gyventojams dėl Liepkalnio g. 67, 71. 75 laikino karšto vandens tiekimo stabdymo 

Dėl šildymo sezono baigimo

Gerb. gyventojai

Informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu 2020-04-23 Nr. 30-891/20, Vilniaus miesto savivaldybėje 2019-2020 metų šildymo sezonas baigiamas 2020 metų balandžio 24 d.

Informacinis pranešimas dėl laikino vandens tiekimo nutraukimo

Gerbiami gyventojai,

Vilniaus vandenys informuoja, kad vasario 20 d. nuo 23.00 val. iki 2020 vasario 21 d. 6.00 val. dėl vandentiekio tinklo renovacijos darbų planuojamas laikinas vandens tiekimo nutraukimas visame Grigiškių m.

Vilniaus vandenys atsiprašo dėl galimų nepatogumų ir maloniai siūlome vandeniu pasirūpinti iš anksto.

„Vilniaus vandenys“ | www.vv.lt

Informacinis pranešimas dėl laikino vandens tiekimo nutraukimo

Gerbiami gyventojai,

„Vilniaus vandenys“ informuoja, kad vasario 12 d. nuo 08.30 iki 15.00 val. dėl vandentiekio tinklo atnaujinimo darbų planuojamas laikinas vandens tiekimo nutraukimas Vilniuje:

  • Salininkų g.: 135, 137, 139, 143, 145;
  • Melioratorių g.: 1, 1A, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 14, 16, 18;
  • Mechanikų g.: 2, 3, 5, 5A, 7, 7E, 7G, 7H, 9, 9A;
  • Kelmijos Sodų 16-oji g.: 2, 3, 9;
  • Kelmijos Sodų 17-oji g.: 19, 25;
  • Kelmijos Sodų 43-ioji g.: 1, 3, 7, 11A, 13, 27.

„Vilniaus vandenys“ atsiprašo dėl galimų nepatogumų ir maloniai siūlomo  vandeniu pasirūpinti iš anksto.

„Vilniaus vandenys“ | www.vv.lt

Dėl daugiabučiuose namuose esančių šachtinių atliekų šalinimo sistemų

Informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba 2019-09-11 sprendimu Nr. 1-225 patvirtino naujas Atliekų tvarkymo taisykles, kurių 34 punktas numato: „Daugiabučiam namui ar namų grupei įrengus požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelę, šiuose namuose esančios šachtinės atliekų surinkimo sistemos praėjus 1 mėnesiui nebeaptarnaujamos, juose esantys antžeminiai konteineriai po šio termino išimami ir išvežami.“  Išėmimas ir išvežimas vyks pagal VASA parengtą grafiką.

Dėl šachtinių atliekų šalinimo sistemų